Niezależnie od tego, czy piszesz zaproszenie na imprezę, czy zaproszenie na ślub, będziesz musiał napisać kilka linijek tekstu, które przyciągną całą uwagę gości.

Tutaj zamierzam podzielić się najlepszymi wskazówkami, jak napisać dobre zaproszenie w języku angielskim.

Nie próbuj używać slangowych słów i zwrotów

Slangowe słowa i zwroty są powszechnie używane przez młodzież, ale nie używaj ich w swoim zaproszeniu, ponieważ będzie to brzmiało niewykształcenie. Ważne jest, aby wybrać prosty język, który ludzie łatwo rozumieją.

Bądź uprzejmy

Zaproszenie nie jest miejscem na używanie słów takich jak “dziękuję” czy “dziękuję za przybycie”. Jeśli chcesz to powiedzieć, to napisz to w liście lub e-mailu. Możesz to powiedzieć na kartce lub kopercie, ale w zaproszeniu nie jest to konieczne.

Nie pisz zbyt długich zdań

Zaproszenie ma ograniczoną przestrzeń, więc nie używaj zbyt długich zdań. Możesz napisać krótki akapit składający się z około trzech do czterech linijek. Nie używaj słów takich jak “dla” czy “od”. Sprawi to, że będzie ono wyglądać formalnie.

Używaj krótkich i prostych powitań

Powitanie jest bardzo ważną częścią zaproszenia, więc użyj powitania, które jest krótkie i proste. Możesz napisać coś w stylu “witamy” lub “miło mi Cię poznać” lub “czekam na Ciebie”. Są to najbardziej powszechne i łatwe powitania.

Napisz kilka linijek o imprezie

Możesz napisać linię lub dwie o imprezie, na którą zamierzasz zaprosić swoich gości. Szczegóły imprezy mogą być wymienione w pierwszej linii.

Wnioski:

Podsumowując, są to najlepsze wskazówki, aby napisać dobre zaproszenie. Jeśli zastosowałeś się do tych wskazówek, to Twoje zaproszenie będzie wyglądać idealnie, a Twoi goście na pewno będą cieszyć się swoim czasem na imprezie.