Pożyczka bez zdolności kredytowej: Doskonałe rozwiązanie dla osób z negatywną historią kredytową

Ciężko o wyobrażenie sobie dzisiejszy świat bez kredytów. Kredyty są nieodłącznym elementem naszej codziennej egzystencji. Oferują nam one możliwość spełnienia marzeń, zrealizowania planów, zakupu drogich urządzeń, a także pomagają w trudnych sytuacjach finansowych. Jednakże, zanim podejmiemy decyzję o wzięciu pożyczki, musimy być świadomi, iż by dostać kredyt, musimy posiadać znaczącą zdolność kredytową.

Zmarnowana szansa – negatywna historia kredytowa

Nie każdy jednak jest w stanie pochwalić się dodatnią zdolnością kredytową. Często zdarza się, że niedopłaty, brak spłaty pożyczek, zaległe raty kredytowe, wpisują osobę do biku, czyli Biura Informacji Kredytowej. Wówczas wpis negatywny utrudnia możliwość podejmowania decyzji o kolejnym kredycie. Takie osoby czekają przed dalszym posunięciem, szukając innej możliwości finansowej. Tutaj jednym z rozwiązań jest “pożyczka bez zdolności kredytowej”.

Co to jest “pożyczka bez zdolności kredytowej”?

Powinniśmy najpierw wyjaśnić, co kryje się pod samym pojęciem “pożyczki bez zdolności kredytowej”. Jest to pewnego rodzaju pożyczka, którą mogą uzyskać osoby z negatywną historią kredytową. Pożyczkodawcy oferują cykliczne promocje dla tych, którzy potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki, lecz nie spełniają wymaganego standardu zdolności kredytowej. Oczywiście należy pamiętać, że oprocentowanie takiego rodzaju kredytu może być wyższe niż oprocentowanie przy kredytach, które spełniają standardową zdolność kredytową.

W jakich instytucjach warto szukać “pożyczki bez zdolności kredytowej”?

  1. Pożyczki pozabankowe

Pierwszą opcją dla osób z negatywną zdolnością kredytową, są pożyczki pozabankowe. Tego typu pożyczki, jak już sama nazwa wskazuje, nie są realizowane przez banki, ale przez wszelkiego rodzaju parabanki, firmy pozabankowe, stowarzyszenia lub fundacje. Przy tego rodzaju pożyczce zwykle nie wymaga się wysokiej zdolności kredytowej.

  1. Firmy pożyczkowe działające w internecie (online)

Drugą opcją są firmy pożyczkowe, które działają przez internet. Tworzą one coraz większą konkurencję dla banków, a ich oferty są niezwykle popularne. Uzyskanie “pożyczki bez zdolności kredytowej” z takiej firmy pożyczkowej, w porównaniu do instytucji bankowych, jest o wiele łatwiejsze oraz szybsze.

  1. Skarbiec firm (w przypadku pożyczek dla firm)

Trzecią opcją mogą być pożyczki pozabankowe dla firm. Tutaj oferty pożyczkowe tworzona jest przez skarbiec firm (ang. factoring). Skarbiec firma oferuje gotówkę w zamian za należności lub faktury. W tym przypadku firmie z niską zdolnością kredytową nie trzeba zaoferować dodatkowych zabezpieczeń.

Podsumowanie

Ostatnio coraz więcej instytucji finansowych zaczyna oferować “pożyczki bez zdolności kredytowej”, które są idealnym rozwiązaniem dla osób z negatywną historią kredytową. Dostęp do takiej formy pożyczki jest prostszy niż do kredytów bankowych. Trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze firma oferująca “pożyczkę bez zdolności kredytowej” nie sprawdzi historii kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Wszystko zależy od polityki finansowej firmy, która proponuje kredyt.