Jeśli jesteś jedną z osób, które borykają się z problemem opłacenia studiów PG i nie dostają pracy, to tutaj jest dla Ciebie rozwiązanie. Możesz uzyskać dofinansowanie przez pracodawcę do studiów PG. Jest to nie tylko rozwiązanie dla ludzi, ale także dla firm, które są w potrzebie pracowników z kwalifikacji.

Rząd Indii zapewnia dotacje dla studentów, którzy realizują swoją edukację PG i nie dostają pracy. Uniwersytety oferują również pewne zniżki dla studentów. Minimalny wiek do ubiegania się o dotację to 22 lata. Jeśli jesteś w grupie wiekowej od 18 do 21 lat to otrzymasz maksymalną kwotę.

Przez pierwszy rok całkowita kwota będzie ustalona na 7000 Rs. miesięcznie. Ale jeśli masz doświadczenie w pracy przez 6 miesięcy, wtedy otrzymasz kwotę Rs. 9,000.

Dla drugiego roku, kwota będzie Rs. 10,000. Trzeci rok i wyżej dostaniesz kwotę Rs. 15,000. Kwota ta zostanie dodana do pensji. Nie dotyczy to studentów studiów magisterskich.

Możesz również zapytać swoją firmę, czy jesteś uprawniony do dotacji. Możesz również zapytać swoją firmę, czy kwalifikujesz się do otrzymania dotacji. Możesz również zapytać swoją firmę, czy kwalifikujesz się do dotacji.

Jeśli nie masz doświadczenia zawodowego, wtedy otrzymasz maksymalną kwotę. Jeśli masz doświadczenie zawodowe wtedy dostaniesz mniejszą kwotę niż powinieneś dostać.

Otrzymasz dotację na kurs, który jest zatwierdzony przez AICTE. Istnieją pewne kursy, które nie są zatwierdzone i nie dostaniesz dotacji dla tych.

Jeśli kwalifikujesz się do dotacji, wtedy otrzymasz ją automatycznie. Nazwa instytucji, kurs i kwota będą widoczne na twoim odcinku wypłaty.

W pierwszym roku możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości do 100%. W drugim i trzecim roku będzie to 50% twojej miesięcznej pensji.

Wnioski:

Możecie się martwić o kwotę, ale nie jest ona aż tak duża. Wiem, że niektórzy z was nie dostają pracy, ale jeśli dostaniecie pracę, to dostaniecie tę kwotę, ponieważ będziecie dostawać wynagrodzenie.