Pit to rodzaj górnictwa węglowego, które najczęściej wykorzystywane jest do wydobywania węgla. Głównym celem zatrudnienia w Pit jest wydobycie węgla i surowców mineralnych.

Rodzaje zatrudnienia w kopalni:

Zatrudnienie Pit dzieli się na dwa rodzaje, którymi są open pit i closed pit. Odkrywka to ta, która jest eksploatowana od lat i jest to najczęstszy rodzaj zatrudnienia w kopalni. Istnieje wiele zalet pracy w kopalni, które zostały wymienione poniżej:

Zalety zatrudnienia w pitach:

1. Wysoko płatne miejsca pracy

Istnieje wiele wysoko płatnych miejsc pracy, które są dostępne w pit. Średnia płaca dla pracowników to 18,25$ za godzinę, a najwyższa płaca to 23,40$.

2. Niskie ryzyko urazów

Jedynym zagrożeniem, na które narażeni są pracownicy, jest upadek z kopalni. Jednak szanse na doznanie obrażeń są minimalne.

3. Wysoka stawka wynagrodzenia

Wynagrodzenie pracownika zależy od długości dni roboczych, godzin pracy, ilości wydobytego węgla i rodzaju węgla, który został wydobyty.

4. Łatwy dostęp do kopalni

Pracownicy dołu mają łatwy dostęp do kopalni, a dojazd na miejsce nie sprawia większych trudności.

5. Dobre środowisko

Pit jest czystym środowiskiem, które jest wypełnione dobrą atmosferą. Ma dobry widok, a pracownicy mają zapewnione wszystkie niezbędne udogodnienia.

6. Dostępność świadczeń

Pracownicy mają zapewnione wszystkie niezbędne świadczenia, które są potrzebne pracownikom.

7. Lepsza satysfakcja z pracy

Satysfakcja z pracy jest wyższa dla pracowników dołu ze względu na wysokie wynagrodzenie i dostępność wymaganych świadczeń.

8. Praca w nocy

Pracownicy dołu mogą pracować w nocy, jeśli chcą. Nie ma ograniczeń co do godzin pracy pracowników.

9. Niedobór pracowników wykwalifikowanych i posiadających odpowiednie kwalifikacje

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na węgiel, brakuje wykwalifikowanych i pokrewnych pracowników.

10. Praca, która oferuje stabilny dochód

Stabilny dochód jest jednym z ważnych czynników, które czynią pracę atrakcyjną. Średnia płaca jest wyższa i będzie rosła również w przyszłości.

Wnioski:

Powyższe punkty to najważniejsze powody, które sprawiają, że pracownicy dołu wolą pracować w dołku. Jeśli i Ty jesteś zainteresowany pracą o takim charakterze, to możesz się na nią zdecydować.